Божественная литургия в Храме в честь Иконы "Всех Скорбящих Радость"

"Пресвятая Богородица, спаси нас. Ангелы - Хранители, молите Бога о нас. Святитель Отче Николай, моли Бога о нас. Стратотерпче Святый и Целебниче Пантелеймону, моли Бога о нас. Преподобный Отче наш Сергие, моли Бога о нас".
Чтение Святого Евангелия от Матфея.
"Во время оно, рече Иисус ученикам Своим притчу сию: уподобися Царствие Небесное десяти девам, яже прияша светильники своя и изыдоша в сретение жениху. Пять же бе от них мудры и пять юродивы. Юродивыя же, приемша светильники своя, не взяша с собою елеа; мудрыя же прияша елей в сосудех со светильники своими. Коснящу же жениху, воз-дремашася вся и спаху. Полунощи же вопль бысть: се, жених грядет, исходите в сретение его. Тогда восташа вся девы тыя и украсиша светильники своя. Юродивыя же мудрым реша: дадите нам от елеа вашего, яко светильницы наши угасают. Отвещаша же мудрыя, глаголюше: еда како не достанет нам и вам: идите же паче к продающим и купите себе. Идущим же им купити, прииде жених. И готовыя внидоша с ним на браки, и затворены бы-ша двери. Последи же приидоша и прочия девы, глаголюще: Господи, Господи, отверзи нам. Он же отвещав рече им: аминь глаголю вам, не вем вас. Бдите убо, яко не весте дне ни часа". Мф.25:1-13.